Mesaj gönder
TaiMi(Shenzhen) electronics technology Co.,ltd
Ürünler
Vakalar
Ev > Vakalar >
hakkında son şirket vakası TAIMI SENSÖR Otomotiv uygulaması
Etkinlikler
Kişiler
Kişiler: Ms. Cherry liu
Faks: 86
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

TAIMI SENSÖR Otomotiv uygulaması

2023-06-07
 Latest company case about TAIMI SENSÖR Otomotiv uygulaması

Seramik basınç sensörü çekirdek uygulamaları

1.TM-NT21 Serisi Keramik kapasitans basınç sensörü malzeme seçimi% 96 seramik, güçlü korozyon direnci, darbe direnci, yüksek elastikiyete ve diğer mükemmel özelliklere sahiptir,Keramiklerin aşırı derecede yüksek termal kararlılığı ise çalışma sıcaklık aralığını -40 °C ~ 135 °C Seramik kapasitans basınç sensörünün çalışma sürecinde, basıncı diğer ortamlardan aktarmasına gerek yoktur.ve taban elektrotu ile diyafram elektrotu arasındaki elektrik kapasitesi değişimi basınç ile orantılıdırAşırı yüklenme durumunda, diafragma kırılmadan tabanına ulaşır.Düşük menzilli aşırı yüklenme arızasının dezavantajlarını tamamen çözer.Seramik basınç direnci ve difüzyonun yerine geçecek bir üründür.

2.TM-NT18 serisi seramik basınç sensörü, seramik taban kullanarak özel bir işlemle rafine edilen bir çeşit seramik piezoresistif basınç sensörüdür.Seramik, yüksek esnekliğe sahip tanınmış bir malzemedir, korozyon direnci, aşınma direnci, şok direnci ve titreşim direnci.

Seramiklerin termal kararlılık özellikleri ve kalın filmlerin yüksek sıcaklıkta sinterlenmesi, seramik basınç sensörünün çalışma sıcaklık aralığını -40 ~ 125 °C'ye kadar yapar.ve yüksek hassasiyete ve yüksek istikrara sahiptir. 2 KV'dan fazla elektrik yalıtımı, boyut çapı 18 mm, aralığı 2-400 bar.. seramik basınç sensörleri, süreç kontrolü, çevre kontrolü,Hidrolik ve pnevmatik ekipman, servo valfler, iletkenler ve tıbbi aletler. korozyon direnci soğutma, kimyasal ve çevre koruması konusunda büyük avantajlara sahiptir.

 

 

 

 

son şirket davası hakkında TAIMI SENSÖR Otomotiv uygulaması  0

son şirket davası hakkında TAIMI SENSÖR Otomotiv uygulaması  1

b.Parklama Yardımcı Sistemi

Park yardım sistemi, etkili bir park alanını belirlemek için araç içi sensörü kullanır ve kontrol ünitesi aracılığıyla aracın parkını kontrol eder.
 

Park Alanı Bulma
APA ultrasonik sensörü

APA ultrasonik sensörü aracılığıyla çevresel bilgiler elde edilir ve park alanı belirlenir.
 


Ön ve arka engellerin tespiti
UPA ultrasonik sensörü

UPA ultrasonik sensörü, ön ve arka engelleri tespit etmek için aracın arka tamponuna veya ön ve arka tamponlarına monte edilir, böylece sürücü ön ve arka engelleri "görür".veya park ederken arabayla olan mesafePark etmek için uygun ve vücudu çizmekten korur.

 

c.ROA sistemi

ROA sistemi (Arka yolcu uyarı sistemi) arka koltukları ultrasonik sensörle tespit eder ve çocukların kalıp kalmadığını kontrol eder.Alarm sürücüye hatırlatmak için çalışacak.

 

Engelleri tespit etmek

Açık tip ultrasonik sensör

ROA sistemi açık tip ultrasonik sensör kullanır. Ürün aracın üst kısmına monte edilir ve ultrasonik menzil algılama prensibi ile hareket eden nesneleri algılar.


Ses alarmı

Zırıltı

Açık tip sensörü aracın arka koltuklarında hareket eden nesneyi algıladığında, sürücüye hatırlatmak için alarm çalıştırılır.

 

d. Kör bölge izleme sistemi

Kör bölge izleme çözümü, sürüş sırasında bir aracın kör bölgesini tespit etmek için kullanılan alarm cihazıdır.


Kör bölge tespiti

Yakın tip ultrasonik sensör

İzleme sistemi, ultrasonik BSD sensörü ile kör bölgeyi tespit edebilir. Sensör aracın arkasına monte edilmiştir. Geniş algılama açısına ve uzun algılama aralığına sahiptir.Aracın arkasındaki nesneyi tespit edebilen.
 

Ses alarmı

Zırıltı

Kör bölgeyi ultrasonik dalga ile algılar. algılama aralığında herhangi bir nesne olduğunda, alarm kullanıcıya zillerle hatırlatır.

e.Hırsızlık karşıtı alarm sistemi

Hırsızlık karşıtı alarm sistemi, aracın veya kişisel eşyaların çalınmasını önlemek için kullanılan sistemdir.


Sensör bileşenleri

Açık tip ultrasonik sensör

Hırsızlık karşıtı alarm sistemi, ultrasonik sensör teknolojisiyle otomobilin içindeki hareketli nesneleri sürekli ve aktif olarak algılar.


Ses alarmı

Zırıltı

Algılayıcı hareket eden nesneleri algıladığında, zil sürücüye hatırlatmak için ses alarmı üretecektir.

 

f.Oturma alanında park alanı tespit sistemi

Park alanı algılama cihazının temel bileşeni, menzil algılama prensibini kullanan ultrasonik sensördür.
 

Park yeri tespiti

Yakın tip ultrasonik sensör

Açık tip sensörü

Sistem, ultrasonik sensör aracılığıyla yukarıdan aşağıya ultrasonik dalga iletecek ve aracın veya zeminin yansıtılan dalgasını analiz edecek ve her otopark alanını doğru bir şekilde tespit edecek.